Hani göğü yırtmak, yağmurdan boşalırcasına yağmur yağdırmak istersinde elinde avucunda bir kaç damla. hani bir rüzgar estirmek acı veren ne varsa silip götürmek istersinde rüzgar sandığın nefesindir. hani bir şarkı yapmak, yediden yetmişe herkesi coşturmak istersinde, boğazında düğümlenen üç-beş kelime.işte böyle sende tutukluğum, benimde çaresizliğimde. nereye gidersem gideyim içimde hep bir sen. ben aşk istedim…su olmak istedim dudaklarına.
kendi susuzluğumu dindiremezken. ve yolumu kaybetmişken sana yol…başını koyduğun omuz olmak istedim. sana bir şey olsa, başında bulacağın ilk kişi belki. seninle yürekli, bir o kadarda çaresizim. bu güneşine hasret günün, gecesini arayan yıldızın, sevdiğini yitiren benim hikayem. dudaklarımda bir dua gibi adın, hücrelerimde bütünüyle sen varsın.ne zaman bölünse uykum, bir yanım ağrısa, bilirim ki canımın içi sıkkın. bir derdi var. ellerimi olabildiğince açarım. yüreğindeki her bir dirhem acıya, katar katar mutluluk getirmesi için Allah’a dua ederim. bir cumartesi yalnızlığında, gözüne yaşlar yerleştiğinde, seninle atacak bir yüreğe ihtiyacın olduğunda, yıllar sonra bile olsa, benim için bi o ağlıyordur diye aklına geldiğimde, yüzüne çizgiler, saçına aklar dolsada aynı hasretle sararım seni bilesin korkma.
seslen. işte o an… ellerimi kesseler, ayaklarımı kesseler, beni hepten yok etseler sana ruhum gelir bilesin…Etiketler: , ,